Ön is megjelölhet egy téglát!

Schrammel Imre, Kossuth-díjas keramikusművész életművéből 111 alkotást ajándékozott szülővárosának, amelyek az egykori Éva-malomban kerülnek elhelyezésre. Az épület átépítését Schrammel Zoltán tervezte, aki a homlokzatra egy „közösségi alkotás” lehetőségét ajánlotta.
A homlokzat téglaburkolata úgy válik darabonként egyedivé, hogy városunk polgárai, vendégei elhelyezik egy-egy nyers téglán kézjegyüket, majd ezek kiégetés után kerülnek a homlokzatra és az épület más részére.
A Szombathelyi Képtár építését a ’80-as években téglajegyek vásárlásával segítették, akik magukénak érezték egy nemzetközi viszonylatban is jelentős kulturális központ megalapításának ügyét – ez a gondolat vezérli a mostani akciót is.
Várjuk az eseményre mindazokat, akik szeretnének jelet hagyni, akiknek fontos Szombathely kulturális élete.

Időpont: 2020. augusztus 5. 10:00 - 18:00 (esetleges esőnap augusztus 6.)
Helyszín: Iseum előtti tér helyett (a bizonytalan időjárás miatt) a Városháza aulája

Az esemény első fél órájában rövid műsorral egybekötve Schrammel Imre, dr. Nemény András, Szombathely MJV jelenlegi és dr. Puskás Tivadar, Szombathely MJV korábbi polgármestere lát el kézjegyével egy-egy téglát, amely után a szombathelyi polgárok csatlakozását várjuk.

Szeretettel várjuk Önt, kollégáit, családtagjait az eseményen!
Éva Malom