Múzeumok Majálisa Budapesten

A Múzeumok Majálisán idén is saját standdal vesz részt a Savaria Megyei Hatókörű Városi Múzeum. A Nemzeti Múzeumban a „Családok éve” vezérfonalához kötődve, elsősorban a gyerekekkel érkezőknek kínálunk közösen végezhető tárgyalkotó kézműves foglalkozást, játékos programokat. A „Múzeumba járni jó!” szlogen miértjére várjuk a rajzos, írásos válaszokat, megélt történeteket felnőttektől, gyerekektől egyaránt, ezeket a paravánon közszemlére tesszük. Idei tematikus kiállítássorozatunk a csillagászatra épül – múzeumaink saját tudományterületük felől közelítenek a témához. Mi pedig irodalmi (versekből, regényekből vett idézetek, népmesék) természeti (pl. virágnevek) és művészeti (pl. zene, film) vonatkozásban „csillagászkodunk” a standhoz látogatókkal. A gyerekek csillagpontról pontra is színezhetnek, vagy kipróbálhatják a bolygó-memóriajátékot. Horoszkópos és mágikus medálokat készítünk agyagból, illetve fluoreszkáló könyvjelzőket, napórákat papírból.
Az elmúlt évek hagyományaihoz hűen múzeumi kiadványokat, ajándéktárgyakat kínálunk az érdeklődőknek.

Múzeumok Majálisa 2018