Projektmegbeszélés a Vas Megyei Levéltárban

A SIHU123 e-documenta Pannonica projekt magyar partnerei 2018. szeptember 11-én megbeszélést tartottak a Magyar Nemzeti Levéltár Vas Megyei Levéltárában.
A Savaria Múzeum munkatársai megtekinthették az e-documenta Pannonica számára létrehozott digitalizáló műhelyt, illetve azokat a technikai eszközöket (ZEUTSCHEL OS 12002 könyvszkenner; WideTEK 48 behúzó szkenner; nagy teljesítményű számítógép), amelyeket a levéltár a SIHU123 számú projekt kapcsán vásárolt, és amellyel a levéltár munkatársai – a projekthez kapcsolódó települések levéltárban található kulturális örökség elmeit – már folyamatosan digitalizálják.
A gyűlésen a partnerek áttekintették a második periódus hátra lévő feladatait, valamint szakmai eszmecserét folytattak a 2018. novemberében induló harmadik periódus várható tevékenységeiről.